Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: nonsteam, roznice, steam

Autor Wiadomość
Użytkownik FTS 

Informacje
Piwa: 153/187
Wysłany: 2014-02-20, 11:28   STEAM a NONSTEAM - różnice?

Witajcie!
Wielu z Was nie posiada jeszcze konta STEAM, jak i oryginalnej wersji Counter Strike i innych :)

Większość również zastanawia się czy warto kupić tego STEAM czy nie?
W tym artykule postaram się Was do tego zachęcić :D

Od siebie powiem tyle, że jest to dobra rzecz i z pewnością nie raz już o tym słyszeliście.
Na pewno są plusy jak i minusy :P
Dla mnie minusem w wersji STEAM jest:

- brak możliwości rozmowy STEAM i NS, lecz da się to w pewien sposób naprawić.
( Wystarczy skopiować pliki z tej paczki: DOWNLOAD i wrzucic je do: Steam/SteamApps/common/Half-Life )

- kolejnym minusem jest brak możliwości zmiany modeli i innych tego typu ustrojstw :)

Jednak zalet jest więcej niż wad :)
Postaram się przedstawić Wam je w postaci wypowiedzi z innych stron/portali/blogów :)

Oto one:

Czym się różni STEAM od NONSTEAM?

Cytat:
Na STEAM jest całe zaplecze, masz swoje konto, liste przyjaciół, możesz brać udział i zawodach, ligach. Na Non Steam jest o wiele więcej czitów. I na na Stemie jest większy poziom i kultura gry. Czasem zdarza się że można zagrać fajne TP, a na Non steamie tylko FFA. Moim zdaniem najpierw należy ściągnąć Non steam i pograć troche. Jak się spodoba to kupować steama.
Powiedział: CamillooS z http://forum.pcformat.pl

Cytat:
Kupując Steam, czyli wydając 40 zł (CS:Anthology) masz oryginalną grę, nie musisz się martwić o to, że nie możesz wejść na serwer, czy masz ping > 100. Z reguły nie ma graczy, grających na cheatach, ale zdarzają się. Masz automatyczne uaktualnienia, przyjaciół, klany - wiele więcej możliwości. MASZ GRĘ NA PÓŁCE, a nie pirata ściągniętego z torrentów.
A grając na Non-Steam - grasz z cheaterami, lagerami i lamami, których nie stać na oryginały. Po kilku graniach grania wywalisz grę z dysku, bo będzie tak sfrustrowany Bierz Steama, wydasz 40 zł i masz spokój.
Powiedział: grzegorz.wgw z http://forum.pcformat.pl

Do wypowiedzi wyżej pragnę dodać, że coraz to częściej możecie spotkać STEAM Gift - zapytacie co to jest?

STEAM Gift

Cytat:
W poprzednich tematach pisaliśmy, że kupowanie kluczy na Allegro do Steama jest legalne i bezpieczne. Musicie jednak odróżnić klucz (key) od tzw. Steam Gift. Co to takiego? Steam Gift to nic innego jak gra kupiona przez inną osobę na jej koncie i podarowana innemu użytkownikowi Steama. W zamierzeniu miał być to sposób na zrobienie komuś prezentu (Gift). Wykorzystano to jednak w sposób niezgodny z regulaminem Steama – do handlu. Nie pytajcie nas jak kupowane są takie gry – nie wiemy i nie chcemy nikogo oskarżać. Faktem jest jednak, że jeżeli skorzystacie z oferty ze Steam Giftem to łamiecie regulamin Steama i za to możecie zostać zbanowani. Ban nie dotyczy gry, ale całego konta ze wszystkimi do tej pory kupionymi grami. Osobiście, żaden z nas nigdy nie kupił i nie kupi gry jako Steam Giftu. Doradzamy, by kupować jedynie kody od sprawdzonych sprzedawców, a Steam Gifty sobie podarować. Oczywiście ostateczna decyzja należy do Was.

Osobiście posiadam takowy Steam i nie skarżę się jeszcze na niego :)
Steam Gift jest tańszy, tak więc jak autor tekstu powyżej napisał: "Oczywiście ostateczna decyzja należy do Was" :D

Kolejni zwolennicy STEAM piszą:

Cytat:
Steam to lepsza platforma. Gdy masz Steam więcej Osób nie uważa cie za Czitera : )

Powiedział: xMoNoTheProx z http://www.mpcforum.pl

Cytat:
Po co kupować? Choćby po to, żebyś nie mógł oszukiwać.
Granie na serwerach steam, możliwość wejścia na serwer za każdym znajomym, który gra. Poza tym jeśli grasz na serwerze i masz steama, to nikt się pod ciebie nie podszyje. Proste.

Powiedział: Akaforty z http://www.mpcforum.pl

NONSTEAM SUPERRR

Niektórzy bardzo bronią NS, ponieważ jak twierdzą:

Cytat:
Na Steam nie ma cheatow i trzeba sobie kupic klucz dlatego wole NS

Powiedział: Damian9753 z http://forum.pcformat.pl

Kolega tutaj najwidoczniej miał na myśli, że jak chcesz czitować to się STEAM nie opłaca! :)

Z pewnością zastanawiacie się jeszcze "A nie jest tak, że za pobranie CS ze steama trzeba zapłacić, a nonSteam to piracka wersja?"

Counter Strike NS to na 100% pirat!
Za pobranie gry na Steam nie płacimy, płacimy tylko za klucz do niej...
Jednakże nie każda gra Steam wymaga owego klucza.

Warto kupić?

Cytat:
Jeśli lubisz grać w CS, to opłaca się.
Ostatnio coraz więcej ludzi gra w cs'a i na pewno znajdziesz jakiś serwerek dla siebie.
CD-Key jest o połowę tańszy. Więc jeśli chciałbyś Steam, a nie wiesz czy się opłaca, to polecam Ci właśnie taką wersję. Jak kupujesz od kogoś zaufanego na allegro, to na pewno Cie nie wykiwa.

Napisał: -=Rafi=- z http://www.forums.wiaderko.com

Cytat:
Ja tydzień temu zakupiłem Steam-Key, używany. Zmieniłem hasło, e-maila i teraz nic mi nie może zrobić koleś od którego kupiłem. Mimo to kontakt był dobry.
Co do samej gry według mnie gra się lepiej jak na serwerach Non- Steamowych. Nie denerwują mnie teraz cziterzy, rzadziej się też spotykam z osłami drącymi się do mica. Według mnie- warto!

Jeśli już chcesz kupić STEAM to jak zrobić to najtaniej?

Na koniec artykułu zamieszczam poradnik dla zainteresowanych :) ze strony: http://artykuly.softonic.pl
Dotyczy on tego "Jak najwięcej zaoszczędzić przy kupowaniu gier na Steam?"

Jak najwięcej zaoszczędzić przy kupowaniu gier na Steam?

W Steam znajdziemy wiele świetnych gier zarówno dla komputerów z systemami Windows, Mac OS X oraz Linux. Niestety gry nawet w cyfrowej dystrybucji są drogie. My radzimy jak zaoszczędzić.

W naszym poradniku prezentujemy kilka sztuczek, które pozwalają na oszczędności w serwisie Steam oraz uniknięcie nieprzyjemnych niespodzianek. Przeczytajcie, a później korzystajcie z dobrodziejstwa cyfrowej dystrybucji!

1.Korzystaj z rabatów

Jak w każdym tradycyjnym sklepie, tak i w wirtualnym sklepie z grami Steam znajdziemy liczne wyprzedaże. Dokładnie, tak samo jak w przypadku klasycznych sklepów, mamy tutaj przedświąteczne i wakacyjne promocje. W tym okresie można naprawdę zaoszczędzić. Zarówno pełne wersje gier, jak i dodatki do nich są obniżone nawet o 75%. Zdarza się, że gry kosztujące normalnie 50 Euro, można dostać za mniej niż 13 euro.

W okresie promocyjnym na Steam w dobrych cenach znajdziemy zarówno klasykę, jak i najnowsze pozycje.

2.Spiesz się powoli

Okazje na Steam czasem trwają przez kilka dni, ale czasem jedynie przez kilka godzin. Niekiedy rzeczywiście warto się pośpieszyć gdy jest promocja. Nie śpieszmy się jednak z nowymi tytułami. Czasem warto odczekać kilka dni, aby zyskać rabat 50% lub nawet 75%. W serwisie Steam naprawdę często nadarzają się rewelacyjne okazje.

3.Zobacz wszystkie dostępne opcje zakupu

Kiedy decydujesz się zakupić jakąś grę na Steam, to warto zobaczyć wszystkie dostępne opcje. Często oprócz samej gry dostępne są też zestawy z dodatkami DLC, cyfrowymi książkami, ścieżkami dźwiękowymi i innymi bonusami. Może okazać się, że gry z dodatkami są w bardzo podobnej cenie. Za co czasem warto dopłacić parę Euro.

4.Rób zakupy z głową

Warto rozważnie kupować gry. W czasach cyfrowej dystrybucji nie jest to łatwe, w końcu nie wydajemy pieniędzy z portfela, a z bankowego konta. Wydamy na grę 5 euro i za chwile kolejne 15 na inną, w końcu tyle promocji, i grzech z nich nie skorzystać? Przemyśl każdy zakup, zastanów się czy potrzebujesz nowych gier i dodatków. Może będziesz grać tylko w 2 gry, a kolejne kupisz w następnej promocji.

5. Korzystaj z porównywarek cen

Korzystajmy zarówno z zewnętrznych jak i wewnętrznej porównywarki cen. Na Steam czasem możemy kupić tą samą grę taniej, ale w innej walucie. Dzięki temu możemy zaoszczędzić naprawdę sporo, nawet gdy nie ma aktualnie promocji.

Zobaczcie przykład w postaci dodatku do The Sims. 3. Płacąc w dolarach zaoszczędzimy prawie 25%, natomiast w funtach już 40%. To są naprawdę sporę różnice

Niestety Steam nie stosuje wszędzie tych samych niskich cen

Korzystajcie również z innych miejsc w sieci, gdzie można porównać ceny i kupić gry. W końcu Steam nie zawsze musi być najtańszy, także inne strony mają promocje.

6. Humble Bundle –czyli prawdziwe hity

W sieci znajdziemy pakiety gier lub programów, które oferują dostęp do tytułów poprzez Steam. Te paczki są niezwykle atrakcyjne cenowo, a często ich kupno wiąże się z przekazaniem pieniędzy na cel charytatywny. Często znajdziemy świetne pakiety 6 gier za mniej niż 6 euro. Humble Bundle dotyczy zarówno gier niszowych typu indie, jak i tytułów od wielkich marek. Pamiętajcie jednak, że takie oferty są czasowo ograniczone i często wymagają rejestracji w innych serwisach.

7. Podziel się ze znajomymi

Może okazać się, że Ty, lub Twoi znajomi kupiliście w paczce grę, którą już macie. Wymieńcie się, lub podarujcie taki tytuł komuś ze znajomych. Dzięki temu oboje zyskacie. Nowością w serwisie Steam jest Familiy Sharing. Dzięki tej funkcji możemy dzielić się z najbliższymi naszymi grami. To bardzo przydatne rozwiązanie, pozwalające zaoszczędzić, a jednocześnie bawić się z całą rodziną.

Już wiesz jak zaoszczędzić na Steam? No, to czas na wielkie zakupy!

Dzięki za przeczytanie artykułu!
Jeśli Ty masz Jakieś zdanie na temat STEAM wal śmiało!
Pozdrawiam!
IP JAILBREAK: 31.186.84.219:27820
IP GUNGAME: 31.186.84.219:27053
Postaw piwo autorowi tego posta

Więcej szczegółów
Wystawiono 5 piw(a):
MrowiecART, Dz!G, teChniK, PEPCIU, MorissPL
Użytkownik Dz!G 

Informacje
Piwa: 7/14
Wysłany: 2014-02-20, 16:41   

Jeśli ktoś myśli, że na Steam jest mniej Cheatow to sie grubo myli - gram w Cs parę lat i interesuje sie tego typu sprawami, wiele zarazy zastanawiałem sie czy kupić Steama i sprawdzałem wiele rzeczy. Wystarczy wejsc na najwieksze strony z "czitami" aby sie o tym przekonać. Myśle, oczywiście moge sie mylić ale dla mnie Steam jest przykrywka dla cziterów. Dla mnie się nie opłaca bo jak chcesz "czitować" to i tak bedziesz to robił. Kolejna sprawą może mniej ważna są skrypty- na Steam nie działają, a czasami sa przydatne np.: jak ktoś chce robić BH (a sam nie umie), uzywałem tego kiedys i bardzo mi pomogło bo teraz umiem bh bez tego :uaa . Kiedyś miałem Steam ale go sprzedałem i sądze, że to był dobry ruch. Pozdrawiam :D

Ps.: Sorry za błędy pisane na szybkości :)

Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
FTS
Użytkownik FTS 

Informacje
Wysłany: 2014-02-20, 17:15   

Oczywiście Dz!G, każdy ma swoje zdanie :D

Użytkownik MrowiecART 
jestę pro

Informacje
Piwa: 218/126
Ostrzeżeń:
 6/4/6
Wysłany: 2014-02-20, 20:22   

Dobra robota ;) lap piwo

Użytkownik General Hans 

Informacje
Piwa: 24/9
Wysłany: 2014-02-20, 21:02   

STEAM rządzi ;) Bardzo dobra platforma z grami w które można grać za darmo i za hajs :D Parę rzeczy VALVE spieprzyło ale jest dobrze ;) Polecam.

Użytkownik teChniK 

Informacje
Postawił 2 piw(a)
Wysłany: 2014-02-21, 11:31   

Wole NS, co poradzic :) ale lap browarka

Użytkownik MłodyGrafik 

Informacje
Piwa: 136/69
Ostrzeżeń:
 6/4/6
Wysłany: 2014-02-21, 14:02   

Hmm
Ciężko powiedzieć. U mnie dobrze grało się na NS ale teraz przyzwyczaiłem się już do STEAM i jakoś gra idzie :)
Największy minus steam to, że po usuwali różne ważne komendy, lecz one zastąpili nowymi więc jakoś się równoważą.
Kolejny minus steam to taki, że zablokowali różnego typu komendy np. _special i teraz jest bardzo, bardzo ciężko zrobić byle jakiś skrypcik (np. na BH).
Ale są też plusy steam, które kolega wyżej opisał.

Suma summarum opłaca się kupić i grać na Steam ;)

Kontakt ze mną:
- Steam: MlodyGrafik || MIXy ON !
- GG: 46826499

1000 post! - 17-11-2013 rok.

Użytkownik PEPCIU 

Informacje
Piwa: 37/22
Wysłany: 2014-02-22, 08:09   

Napracowałeś się ;) Łap piffko

Użytkownik SpritePL 

Informacje
Piwa: 47/102
Ostrzeżeń:
 9/4/6
Wysłany: 2014-02-23, 10:58   

Piffko.
,,Te forum kiedyś było czymś, fajnym... Aż się łezka w oku kręci. Kiedyś było coś, a teraz same dzieciaki które proszą o admina, kiedyś miało sens, a teraz niestety go straciło i niech te warny mają do przypomnienia stare czasy!"

Użytkownik DropaG 

Informacje
Piwa: 180/12
Wysłany: 2014-02-23, 20:25   

Dla mnie nie ma zadnej roznicy miedzy NS, Steam.

Użytkownik Gunners 

Informacje
Piwa: 38/1
Wysłany: 2014-02-23, 20:28   

Na steam mozesz miec modele wiec niewiem czemu napisales ze nir mozna w minusachvo.o

Użytkownik FTS 

Informacje
Wysłany: 2014-02-23, 23:22   

Hmmm mi nie działają... :/

Użytkownik MłodyGrafik 

Informacje
Piwa: 136/69
Ostrzeżeń:
 6/4/6
Wysłany: 2014-02-23, 23:29   

SzymON, spróbuj wrzucić do np.. folderów: "cstrike", "cstrike_downloads" oraz "cstrike_hd" z któregoś folderu musi zadziałać :) Miłej zabawy.

Kontakt ze mną:
- Steam: MlodyGrafik || MIXy ON !
- GG: 46826499

1000 post! - 17-11-2013 rok.

Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
FTS
Użytkownik FTS 

Informacje
Wysłany: 2014-02-23, 23:41   

OKi Tenks :D

Użytkownik Gunners 

Informacje
Piwa: 38/1
Wysłany: 2014-02-24, 02:40   

Do folderu models się wrzuca o.O

Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
FTS
Pani Reklama

Ważne linki:
Sklepik Sieci
Zareklamuj Nas !

AMXBans

Klikajac w reklamy pomagasz w utrzymaniu sieci.

Serwery gier

BOT AUTOZAMYKACZ
Pilnuje porzadku

Wysłany: 2014-03-08, 09:51   BOT AUTOZAMYKACZ

Wiadomość wygenerowana automatycznie

Ten temat został zamknięty przez: FTS

Z pozdrowieniami,
Zespół CS-Slupsk.pl.

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi